Balatoni József: Ilyen volt 2022 a magyar oktatásban
Oktatásügyi szempontból egyetlen jó dolog történt 2022-ben: az, hogy vége lett az évnek. Balatoni József krónikája a tavalyi évről.
Oktatásügyi szempontból egyetlen jó dolog történt 2022-ben: az, hogy vége lett az évnek. Balatoni József krónikája a tavalyi évről.
Egy évvel ezelőtt óriási felháborodást keltett az úgynevezett pedofiltörvény, amely a könyvkiadókat is jókora dilemma elé állította. De vajon tényleg eltűntek az LMBTQ-könyvek a boltok polcairól? Egyáltalán, milyen hatással volt a törvény az ezek iránti keresletre?
Nemváltó óvodások, háborús riogatás, kampányok és tüntetések, mélyülő válság… Se gyereknek, se szülőnek nem volt könnyű lenni idén Magyarországon.
Hogyan maradjon meg a kecske és a káposzta is, azaz kapjon gyedet az anyuka, és közben a bölcsibe is járhasson a gyerek? Munkajogi és tb-szakértőnk magyarázza el a lényeget:
Juhászné Csapó Edit hazánkban úttörőnek számító kutatáson dolgozik a csapatával: azon vannak, hogy segítsék a melanoma korai felismerését. A kutatónő lenyűgöző pályát tudhat magáénak annak ellenére, hogy sok esetben ellenszélben kellett haladnia.
Mihez kezd a rendőrség, ha a bűncselekmény egyetlen bizonyítéka egy hús-vér ember? És milyen jogok járnak egy gyereknek, aki nemi erőszakból született? Daisy, aki érintettként maga is megtapasztalta a hatóságok elutasító hozzáállását, évek óta azon dolgozik, hogy az erőszakból született gyerekekre is a szexuális abúzus áldozataként tekintsenek.
Naponta majdnem 40 ezer lányt kényszerítenek gyermekházasságba világszerte, és ez a szám dinamikusan emelkedik. Hogyan súlyosbítja a helyzetet a klímakatasztrófa? És mi jelenthetne megoldást?
Veszélyben a MáSzínház, értelmileg akadályozottak és épek közös játszóhelye, amelyet azzal a céllal hoztak létre, hogy csökkentsék a fogyatékossággal élő emberek és a többségi társadalom tagjai közti távolságot.