Így szülnek az ukrán nők a háború alatt: „Átlépek a köldökzsinóron”
Ilyen életet adni olyan időkben, amikor az életet többnyire elveszik.
Ilyen életet adni olyan időkben, amikor az életet többnyire elveszik.
Bár az úgynevezett greenwashingban vastagon érintettek a ruhacégek, sokszor előfordul, hogy még őket is átverik – állítja a BBC cikke. Ezzel pedig mindannyian rosszul járunk.
„A hamis lakcím azért, hogy a gyerek egy szerintünk megfelelő iskolába kerüljön, abszolút része a magyar gondolkodásmódnak, annak a fajta beidegződésnek, hogy itt mindent okosba’ kell megoldani…” – állapítja meg kisgyerekes szerzőnk, akit sokkolt az is, hogy:
Nagyon sok tévhit és sztereotípia övezi az ideiglenes befogadás gyakorlatát, pedig sokkal nagyobb a jelentősége az örökbe fogadásra váró állat életében, mint azt sokan gondolnák.
Mikor és hogyan lehet vége a háborúnak? Működnek a szankciók? Mit érez az ukrán, és mit az orosz nép a háborúból? Egy éve támadta meg Oroszország Ukrajnát, ennek kapcsán beszélgetett többek között ezekről a kérdésekről Dián Dóri Rácz András Oroszország-szakértővel:
Milyen viselkedést várhat el a tanuló az oktatójától? És milyen esetekben kérhet új oktatót? Az ezekkel kapcsolatos állásfoglalás egyértelmű, de még mindig rengeteg a problémás eset.
A menstruációs szegénység több embert érint itthon is, mint gondolnád. Íme, egy remek hazai kezdeményezés, amelyen keresztül bárki segíthet a rászoruló nőknek.
Életre kelnek a „könyvek” és mesélnek! Ki is kölcsönözheted őket, hogy jobban megismerd az életüket, és feltehesd a kérdéseket, amiket sohasem tudtál vagy mertél. Ilyen egy Élő Könyvtár-program: