Zseni keserédes sármmal – Ma 60 éves Robert Downey Jr.
A ma 60 éves Robert Downey Jr. szája szélén mindig ott a jellegzetes, fanyar félmosoly. Ezt pedig nem a tükör előtt tanulta be, hanem az élet húzta meg az arcán sok-sok küzdelem után. Portré.
A ma 60 éves Robert Downey Jr. szája szélén mindig ott a jellegzetes, fanyar félmosoly. Ezt pedig nem a tükör előtt tanulta be, hanem az élet húzta meg az arcán sok-sok küzdelem után. Portré.
Nem, nem könnyű, pattogatott kukoricás mozi Andrea Arnold filmje, a Bird. Én mégis azt mondom: ne ijedjetek meg a szikár leírástól! Mert egy olyan történetet kaptok, ami megragadja a szíveteket, és nem ereszti el egyhamar.
Április másodikán különösen sok kivételes történetmesélőt küldött közénk a Teremtő. Köztük volt Csukás István, de Andersen, Zola, Casanova, Sue Townsend és Konrád György is ezen a napon született. Csukás István öt éve már az égben mesél, de figurái és történetei velünk maradtak, sőt: elindultak a végtelenbe és tovább!
Caitlin Doughty temetkezési vállalkozó könyvet írt azokra a kérdésekre válaszolva, amiket az évek során neki tettek fel. Azt vallja: a halállal kapcsolatban nincsen rossz kérdés, úgyhogy érdeklődj bátran! Szerintem már a mű címe is lenyűgöző: Megeszi a macskám a szememet, ha meghalok? (Spoiler: nem. Vagyis: nem azonnal, és nem a szemedet. Spoiler 2.: a kutyatartók sincsenek teljes biztonságban, Caitlin pedig azt is elmagyarázza, miért nem.)
Kisiskolás ruha, kacsaszökellés, földönfetrengés, sztriptíz, stage-diving, és az elmaradhatatlan ördögszarvak. A Rock and Roll Hírességek Csarnoka szerint Angus Young a 38. helyen szerepel minden idők 250 legfontosabb gitárosa között – ám sokak szerint még ennél is előkelőbb helyet érdemelne.
A Hogyan tudnék élni nélküled? című film rendezője játékról, filmrajongásról és korábbi alkotása, a Coming out öregedéséről.
A 340 éve született Johann Sebastian Bach művei – ahogy sokakat – engem is lenyűgöznek. A barokk zene egyik legjelesebb képviselőjének darabjai már kisiskolás korom óta jelen vannak az életemben, de el kellett telnie egy időnek ahhoz, hogy értékelni tudjam a művészetét. Ma pedig már az egyik kedvenc zeneszerzőmként tekintek rá.
Révész Margit a magyar gyógypedagógia egyik úttörője volt. Már a 20. század elején szanatóriumot hozott létre Zugligetben a sajátos nevelési igényű – akkoriban „idegesnek” vagy „ideggyengének” nevezett – gyermekek számára, ahol forradalmian új módszereket alkalmazott.