Az erőd és a törékenységed is te magad vagy! – A „pozitív gondolkodás” csapdája
Miért NEM kell állandóan pozitívnak lenni? Miért hagyjunk több teret a rossznak? Miért is segítenek nekünk a negatív élményeink is? Ezért:
Miért NEM kell állandóan pozitívnak lenni? Miért hagyjunk több teret a rossznak? Miért is segítenek nekünk a negatív élményeink is? Ezért:
„Ikres apukaként, három pici gyerekkel az élet elég hamar összetartásra sarkall.” Hát még, ha hirtelen 0–24-ben kell ezt csinálni, heteken keresztül! Nem volt tanulságok nélküli a karanténidőszak…
A bejelentkezés nélkül érkező anyós, a nyálas puszival terrorizáló nagynéni, a terhes nők hasát simogatók vagy épp a fizetésed felől érdeklődő kolléga… Miért nem érzik sokan, hogy hol a határ?
Persze, a biztonságunk a legfontosabb. De vannak dolgok, amikért megszakad a szív, hiszen képtelenség megélni őket online.
Nem egy külföldön élő családot hozott haza a vírus, még ha csak ideiglenesen is.
„A lényeg mindig az egyensúly, nem a tényleges mindenmentesség.”
„A hulladékmentességnek és a kacatnélküliségnek valójában nem sok köze van egymáshoz.”
„Nem tartom becsületbajnok akciónak egyszerűen semmissé tenni egy dolgozó, cselekvő ember minden korábbi érdemét azért, mert elkövetett egy hibát. Nem tartom társadalmi értékeket cizelláló aktivizmusnak, ha egyetlen személy elleni gyűlöletet generálunk ahelyett, hogy magáról az ügyről kezdeményeznénk kommunikációt.”