Ukrajna kapitulált, Kína megszállta Tajvant – Vagy mégsem?
A politikában eddig is nehéz volt megállapítani, mi igaz és mi nem. De a mesterséges intelligenciák korában a választóknak nehezebb dolga van, mint valaha.
A politikában eddig is nehéz volt megállapítani, mi igaz és mi nem. De a mesterséges intelligenciák korában a választóknak nehezebb dolga van, mint valaha.
Lehet-e kakiból működő kést gyurmázni? Mennyi nyálat termel egy nap alatt egy átlagos ötéves gyerek? És melyik ország papírpénze a legkoszosabb? Igen, ezekre mind kutatók adták meg a tudományos választ:
„Senki jóváhagyására nincs szükségem ahhoz, hogy jól érezzem magam” – mondja Z. Kocsis Blanka, akit a legutóbbi, plus size nőkről szóló cikke alatti kommentek elgondolkodtattak: vajon miért érzi bárki is, hogy joga lenne másokat meg- és elítélni a teste miatt?
Ne tévesszen meg mókás kinézete, a tapír sokkal több, mint aminek látszik.
Fáradtan ébredsz nyolc óra alvás után is? Fáj a nyakad, a hátad reggelente? Ezt mind okozhatja a rosszul megválasztott alvópóz, amin nem is olyan bonyolult változtatni.
Igaz, hogy az évek során veszítünk a nyitottságunkból? És ami a politikai nézeteket illeti, a mostani válságok felülírhatják az eddig tapasztalt generációs tendenciákat? Mutatunk számokat és folyamatokat, de azt is, hogyan érezheti magát boomernek egy milleniál is… egy Z generációs mellett.
„Az agyunk számára az egész modern létezésünk egy stresszhelyzet, egy traumatikus esemény, amiből újra és újra ki kell másznunk, hogy aztán másnap megint visszadobjanak a gödör mélyére”. Az a normális, ha bekattanunk, de lehet (vagy érdemes) így élni?
Az első lépés: felismerni, hogy elakadtam. A második: hogy ez belőle fakad. És a harmadik: vállalni azt a sok nehéz érzést, felismerést és könnyeket, ami elvezet a változáshoz.