„Már megint a nyaralás alatt lettem beteg!” – Miért van ez, és mit tehetünk ellene?
Kivédhető valamiképp ez a különös, bosszantó, oly tipikus vakációs megbetegedés?
Kivédhető valamiképp ez a különös, bosszantó, oly tipikus vakációs megbetegedés?
A HELLP-szindróma az alattomossága miatt is rendkívül megrázó, hiszen egyik pillanatban még minden rendben, és a család épp a világ legcsodálatosabb eseményére készül, a másikban pedig már életet kell menteni. Megelőzhető a baj?
Kifeküdhetünk-e nyugodt szívvel a tűző napra? Mi a helyzet a kisgyerekek strandolásával? Milyen hatással van a napfény belső szerveinkre? Mi van a szoláriummal? Tényleg ártalmasak lehetnek-e a naptejek, fényvédők? Kerekes Anna riportja.
Maja, közel 26 hetes terhesen, egy szombati napon tudta meg, hogy azonnal Svájcba kell indulnia, hogy a születendő gyermekének megadhassa a lehetőséget egy minél teljesebb életre – a kislány ugyanis nyitott gerinccel fejlődött. Két nap múlva a babát méhen belül megműtötték, és a műtét remekül sikerült.
Évtizedeken át úgy gondolták, a testmozgás rossz hatással van a szklerózis multiplexre, de mára fordult a kocka, pont hogy nagyon fontos része lett a terápiának a sport. Hogy miért? Elmondjuk, és azt is, milyen fontos tudnivalók vannak az SM-betegek testmozgása kapcsán.
Egy egészséges világhoz vezető forradalomban a női példamutatás meghatározó lesz.
Milyen gyógyszert szedjünk? Mit tegyünk, ha inkább alternatív kezelésben gondolkodnánk? Szakember segítségét kértük, hogy ne kelljen a házba visszavonulva tölteni a pollenszezont!
Az Európai Unión belül Magyarországon az ötödik legmagasabb az elvégzett császármetszések aránya. Mikor indokolt a császármetszés? Hogyan zajlottak ezek a műtétek régebben? És ma? Szakértővel jártuk körbe ezt a sokunkat érintő témát: