Krajnyik Cintia: Minden menstruációmmal elvesztek valamit, ami még meg sem fogant
„Ne görcsölj rá, és akkor összejön!” – mondják. De el tudná nekem pontosan magyarázni valaki, mit is takar a „rágörcsölés”?
„Ne görcsölj rá, és akkor összejön!” – mondják. De el tudná nekem pontosan magyarázni valaki, mit is takar a „rágörcsölés”?
Ma van a rák világnapja. A statisztikák szerint Európában nálunk hal meg a legtöbb ember daganatos betegségben, de még mindig sok beteg ember titkolja, rejtegeti az állapotát, adott esetben még a családtagjai előtt is. Riskó Ágnes onkopszichológussal a tagadás és a hárítás okairól beszélgettünk.
„Ott lenni, beszélni a legkevesebb. De két alkalom között jön a mélymerülés, bele a sötétbe. Világkörüli út ez, csak épp belül zajlik” – mondja egyikünk arról, mit jelent neki az önismereti munka. De mindenki más is beenged most bennünket pár percre abba a legintimebb szobába.
Szerzőnk utánajárt, mi vezethet ahhoz az ijesztő jelenséghez, amikor egy kisgyerek visszatartja a székletét.
„Elképesztően fontos lenne megérteni, hogy azok a nők, akik hánynak, zokognak, vagy akár az eszméletüket vesztik, mert olyan fizikai kínokat élnek át a menstruációjuk során, nem puhányak, nem nyavalyognak, nem picsognak.” – Pár nappal ezelőtt az adenomiózis kínjait mutattuk meg nektek, most az endometriózisról lesz szó.
A külső magzatfordítás jó módszer a szükségtelen császármetszés elkerülésére, vagy veszélyes és fájdalmas beavatkozás? A vélemények – csakúgy, mint a kórházi protokollok – megoszlanak.
Ijesztőnek tűnik, de valójában nem az, ha tudod, mi zajlik a testedben. Elmondjuk!
Hogyan jutottunk el addig, hogy egy olyan új fogyókúrás „csodaszer” váljon trenddé, amely nemcsak annak a testét teszi tönkre, aki egészséges szervezettel beadja magának, de még másoknak is komoly kárt okoz, akár életveszélybe is sodorhat?